Vize a služby NOE polo clubu

Zázemí NOE polo clubu bylo vybudováno na zelené louce. Při dvouletém projektování zakladatelé vycházeli ze zkušeností mnoha polo clubů, farem a stájí, a to nejen v České republice, ale po celém světě. Díky těmto faktorům vzniklo zázemí na skutečně vysoké světové úrovni.

Cílem NOE polo clubu je vytvoření úzké skupiny nadšených pólo hráčů, kterým poskytne nejlepší dostupné zázemí a podmínky pro trénink i hru póla.

Ustájení koní

Ve stáji Farmy NOE, jejíž je NOE polo club součástí, jsou boxy pro maximálně 18 + 8 pólo koní. Jiné koně farma neustajuje. Stáj je velmi dobře odvětrávána a je vybavena tím nejlepším dostupným zařízením a zázemím pro koně.

Koně mají denně k dispozici venkovní výběh. Při příznivém počasí jsou koně na pastvině o rozloze 14 hektarů, ta je oseta vhodnou pastevní směsí. Při počasí nepříznivém je to pak zimní výběh s oddrenážovaným pískovým povrchem. Díky tomu nejsou koně zablácení, takže je před jízdou stačí jen vykartáčovat. Ve výběhu nejsou louže ani po prudkém dešti.

Koně mohou využít také nedaleké jílové jezírko. To pomáhá předcházet problémům s kopyty, zejména pak jejich praskání z vysušení, nebo potom léčbě již vzniklých problémů. Koně mohou jezírkem jen projít nebo mohou využít pastevní ustájení v blízkosti jezírka.

Pastviny, výběhy i stáj jsou na vrcholku Drahanské vysočiny. Díky dostatečnému pohybu vzduchu je zde méně hmyzu, který tak koně neobtěžuje.

Vnitřní a venkovní jízdárna

Aby tréninky ani hry nebyly závislé na přízni, či nepřízni počasí, má NOE polo club kromě vlastního hřiště také venkovní a vnitřní jízdárnu. Venkovní jízdárna má k dispozici prostor 65 x 35 metrů, vnitřní pak 50 x 22 metrů.

Obě jízdárny mají ten nejvhodnější povrch, který je možné nabídnout. Jde o křemičitý písek v kombinaci s několika druhy geotextilií. Díky nim se udržuje vlhkost písku a koně se do povrchu neboří. Povrchy obou jízdáren jsou také zavlažovány a denně po použití upravovány speciálním strojem.

Zázemí pro majitele ustájených koní

Díky záměrně malému počtu ustájených koní je zajištěn velký komfort pro všechny jejich majitele, včetně volných časů na obou jízdárnách.

Jezdci mají k dispozici zázemí oddělené od ostatních prostor farmy, takže nejsou rušeni dalšími akcemi nebo ubytovanými hosty. Tento prostor nabízí kromě vlastních toalet a sprch klubovnu s přímým vstupem na molo vnitřní jízdárny. Na dva boxy pro koně je k dispozici jedna šatna o rozměrech 2,5 x 2 metry.

Na dvoře farmy s koupacím jezírkem je také devítimetrový model plachetnice pro děti a slunná terasa.

Majitelé ustájených koní mají také své vyhrazené parkoviště.

Ubytování

Farma NOE poskytuje také možnost ubytování. Hostům je k dispozici celkem šest dvoulůžkových pokojů, jeden čtyřlůžkový dvoupokoj a jedno třípokojové apartmá. Ze společných prostor je přístup přímo do šaten jezdců. V apartmá, čtyřlůžkovém dvoupokoji a jednom z dvoulůžkových pokojů je k dispozici vířivá vana.

Celá farma je postavena z modřínového dřeva bez použití laků, mořidel, lepidel a dalších chemikálií. Prostředí tedy farma nabízí maximálně zdravé.

Společenské místnosti

Na Farmě NOE si na oslavu narozenin nebo jiné akce můžete pronajmout velkou společenskou místnost s kapacitou 50 osob a menší salonek pro 12 osob. Ve velké místnosti je k dispozici pravá a funkční pec pro pečení chleba, masa apod. Zároveň můžete také využít profesionální kuchyni.

Tyto prostory budou také využívány k pořádání gastronomických akcí, na které budou zváni skvělí kuchaři. Zároveň se zde budou hosté moci zúčastnit zpracování, přípravy a vaření surovin z farmy, jako jsou přípravy jogurtu, pečení pravého domácího chleba atp. vše skutečně tradičními a autentickými postupy z velmi kvalitních surovin.

Pivovar

Ke správné české atmosféře patří samozřejmě pivo. Farma NOE má vlastní pivovar, na jehož projektování a realizaci se podílejí nejlepší pivovarníci. Pivo zraje v přírodním sklepě a je chlazeno ledem z vlastní přírodní ledárny, takže dozrává tím nejpřirozenějším způsobem. Pivo je ze sklepa, kde dozrává, také přímo točeno.

Drobné zvířectvo

Ke každé farmě patří zvířata. Drobné zvířectvo je k vidění také na Farmě NOE. Jsou zde aragonské slepice, které snášejí zelená vejce s nízkým obsahem cholesterolu. Dále husy, kachny i ovce. Exkurze se tak mohou seznámit s přirozeným farmářským chovem i původním zpracováním surovin.

 

Škola póla

Všem zájemcům, kteří se chtějí pólo naučit, nabízíme odborné poradenství. Zároveň jsme schopni zprostředkovat výuku koňského póla, ať již u nás na farmě, nebo ve světě, zejména ve spojeném království nebo Argentině.

...v srdci přírody, přesto 15 minut od Brna
Facebook
Česká asociace hráčů koňského póla Stránky projektu Plavba pro děti Stránky lodě Blue Thunder
©2014 NOE polo club